Ledová plochá dráha na Větřkovské přehradě 2017

22. ledna se jela po dlouhé době ledová plochá dráha na zamrzlé Větřkovské přehradě

Konečně byl led dostatečně silný, aby udržel zátěž lidí a strojů. Po celý den se do obce sjíždělo obrovské množství lidí a aut, kterým parkoviště pod přehradou nemohlo stačit. Auta byla odstavena po krajích cest a na každém volnějším prostranství. Hluk z jízd a kouř z aut komplikovaly občanům nejenom průjezd k vlastním domům, ale i dýchání.
Pořadatelé – Plochá Dráha Kopřivnice v AČR – si toho byli vědomi, a proto se chtěli nějak omluvit za komplikace. Protože jsou sami sportovci, hledali v obci sportovní klub, který by podpořili. Zaměřili se na mládež a tak se obrátili na místní hasiče, kteří mají žákovská soutěžní družstva. Projednali možnost podpory s SDH Lubina II Větřkovice a přispěli na činnost žákovských družstev. Mladí hasiči tímto děkují.
JP