Nové auto

Po neskutečně dlouhé době a s vysvětlováním, že opravdu v jedné obci jsou dva sbory dobrovolných hasičů, jsme si v pondělí 13. února 2017 mohli vyzvednout nové auto IVECO DAILY.

Za náš sbor se předání v Kopřivnici zúčastnili Jiří Matula, Martin Durček a Miroslav Polášek. Za firmu WISS předával pan Vávra, za město Kopřivnice tu byla delegována Ing. Ivana Bajerová a za sbor Kopřivnice tu byl zástupce velitele Tomáš Bartoň.
Při předávce proběhla kontrola výzbroje vozidla dle dané specifikace a zároveň byla vyzkoušena funkčnost vozidla a instruktáž o rozdělení nářadí. Byla kontrolována i funkčnost přídavných zařízení ze strany dodavatele.
Poté bylo vozidlo převezeno do garáže našeho sboru a čekáme na takové drobnosti jako je SPZ auta, technická kontrola a hlavně až se vyřídí všechny ty papíry o převodu. Zatím prý můžeme jezdit se starou Avií, ze které však bylo veškeré vybavení přeloženo do nového vozidla a ona sama je provizorně zaparkována mimo garáž naší hasičárny. No určitě nám po ní bude smutno jako po všech předešlých autíčkách což byla třeba T 805 „kačenka“. Vždyť na jejích úpravách aby nám co nejvíc vyhovovala, si naši členové pořádně mákli.

A pokud někdo ještě pořád nechápe ty dva sbory tak tedy obec Lubina vznikla spojením obcí Drnholec n.Lubinou a Větřkovice v roce 1960. V té době už měla každá už svůj vlastní sbor, a protože se obce lišily i uspořádáním – Větřkovice jsou samý kopec a Drnholec je rovinatější, byly ponechány oba sbory jako funkční a nebyly zrušeny ani po začlenění Lubiny do města Kopřivnice. Navíc protékající řeka Lubina dělá problémy po celé délce toku a jeden sbor nemůže najednou zasahovat u „bytovek“ a zároveň u „železného“ mostu skoro u Příbora.
JP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>