Ženklava 2015-žáci

Na pohárovku do Ženklavy vyrazili 4.7. jen mladší žáci.

Ženklava, nebo jak se u nás říká Turecko, je známé poměrně malou účastí a tedy se pravidelně vozí poháry. Mladší měli vyjet v poměrně silné sestavě Vojta H. Petr, Terka, Jirka, Nela, David a Franta. Frantu však skolilo horko. Naštěstí Vojta je schopen dát koš sám. Starší se do kupy nedali.
V Ženklavě se předpokládaná účast potvrdila tak napůl. Mladších bylo málo – jen dvě družstva, zato starších bylo 6.
Po připomínkách z minulých lét – že ruční měření je 100 let za opicemi – si Ženklavští půjčili okresní terče. Nástřikové. A postavili je na improvizovanou trať u obecního úřadu. Jenže terče nevydržely ani první pokus. Nějaká chybka a nespínaly. Takže na světlo vytáhli plechovky a podle signálu praporku spínali ručně. No potěš koště, zlaté stopky.
Pro poměrně malou účast se jelo dvoukolově. Naši mladší zaběhli oba pokusy na své úrovni tedy za 20+něco. Domácí porazili prakticky rozdílem třídy (u nich ale byli i žáčci předškoláčci). Takže první místo.
Ve starších to bylo napínavější. Nakonec vítězné Němešice (ani nevím, odkud je do Ženklavy vítr zavál), porazily silné Lubojaty a útokové specialisty z Příbora, Fulnek patřící do okresní špičky a pochopitelně i domácí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>