Krajské kolo dorostu 2015

7.6. proběhlo v Ostravě Krajské kolo soutěže dorostu.

Z Lubiny si postup vybojovala jen Markéta Bortlová. Mezi Okresem a Krajem trochu potrénovala ovšem před soutěží chytila takovou tu rýmičku z horka – nebo alergickou a soutavně posmrkávala. Přesto se jelo. Závodilo se na Městském stadionu ve Vítkovicích. Kdo by nevěděl tak je to tam co se koná Zlatá tretra. Tedy ideální podmínky, co se povrchu drah týkalo. Fajné je také zázemí. Jen počasí se prezentovalo hicem nad hranici příjemného. Někteří rozhodčí po sobotním kraji žáků vypadali jako by měli natáčet indiánku. Marky také byla připálená a počasí na stadionu jí ještě dodalo.
Po vždy zdlouhavých peripetiích jako prezentace, porady, nástupy, se konečně začalo závodit. Nejprve štafety družstev. Pak konečně i jednotlivci. Marky začala testem a to úspěšně tedy za 0. Pak přišly na řadu stovky a to už tak úspěšné nebylo. První pokus 22,62 se dal považovat za zajišťovací. Jenže druhý se nedařilo na rozdělovači a 22,91 zlepšení nepřinesl. 4 místo v kategorii. Na třetí scházelo 0,2s. Omlouvám se za chybějící detaily ovšem v této době jsem se již účastnil NJL ve Výškovicích.
Dvojboj byl trochu lepší – zlepšení proti okresu – ale časy 21,40 a 21,30 nestačily na lepší než 4 místo. Na třetí scházelo 0,05s.
Celkově to znamenalo konečné čtvrté místo. Není to ostuda, ale na to třetí, a nějaký ten pohár, chyběl jen kousíček. Nu, Marky má ještě jeden pokus, který ovšem musí začít opět od okresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>