2 kolo NJL 2015 – Výškovice

7.6. proběhlo ve Výškovicích druhé kolo NJL.

Do Výškovice jsme byli přihlášení až kolem 30 místa takže příjezd v klídku i z Krajského kola dorostu v Ostravě. Výškovská soutěž je tradiční slušně širokou nabídkou občestvení a na pohled pěknou, leč poněkud záludnou tratí. Náběh je na pevném povrchu, ale nejeden proudař má připomínky o lehkém klouzání. K terčům to rozhodně nebude z kopce spíše mírně naopak. K tomu poměrně tuhé terče, které prostě z nedoběhu nesundáte. Někteří proudaři se s tím rvali docela ztuha. Např. Tísek prostříkal snad 15 s. Ovšem byla k vidění i lepší čísla. Nekompromisní rozhodčí vypakoval ze základny Libhošť pro překročení doby přípravy. To se zas tak často nestává. Jedničku za umělecký dojem by však měly dostat Kujavy. Levý proud měl problém s doběhem a voda mu vytrhla proudnici. Stopa v trávě jak myší chodníček. Chtěl to vzdát, ale byl uřván k pokračování. Sebral proudnici, dotáhl a sestříkl. Potud dobrý. Jenže k tomu mu dopomohl rozdělovač zavřením pravého proudu, který ovšem sám neměl sundáno! Takže ještě další zdržení. Taková šou se jen tak nevidí.
A šli jsme na plac my. Příprava, a poďme. Voda v mašině, plný knedlík a puf, puf, hrr, puf, puf – jeden válec stávkoval. Chytil se až za rozdělovačem a to ještě tak napůl. No u zelené nic mimořádného každoročně min 3x čistíme svíčky. (Snad)
Výsledek 17,9 nic moc. První terč ovšem cca 16,5 a to by jsme brali (a taky asi 2 body navíc). Díky bídě Tísku, Kujav, Libhoště min. 4 body a nejspíše ještě nějaký navíc. Prý opět 6! Za ten čas?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>