1 kolo NJL 2015 – Závišice

První kolo NJL proběhlo 6.6. v tradičně v Závišicích.

Novojičínská liga Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku, jak zní nový oficiální název, tradičně začíná v Závišicích. Se Závišany nás pojí známosti ještě z doby kdy byli součástí Kopřivnického okrsku a občas si personálně vypomáháme. To tentokráte nebylo třeba. Náš problém je jinde. Červená mašina už týden nejede jak má. Některý z válců vynechává a zatím jsme nenašli příčinu. Nejspíš to bude něco vážnějšího :-( . Takže ke slovu se dostala stará zelená 1,6ka. Jeli jsme si pro bod, dva, tři podle toho kolik ligových to pokazí. A protože jsme měli odpoledne vaječinově-pivní dýchánek přihlásili jsme se mezi prvními.
Kosty přijel osobním vozem (nestíhal sraz), přesto nás bylo v Avii 7. Dave sebou totiž vzal draka. Savičář si proto rychle dával pivo, aby mezi košem a savicí nebyl takový pokles hladiny.
Po menších peripetiích s novou časomírou jsme naběhli na plac. Daveho styl při přípravě koše je natolik podivný, že odborník žasne a laik se diví. Ovšem styl se nehodnotí, podstatná je rychlost a spolehlivost. A ta už relativně je. Prásk, škrk, cvak, čvách, hrk, bum, „Plyn“, brm brm a voda šla kupředu. Tou dobou už kupředu šel i Kosty. Slabší mašina, takže vycházkové tempo. V poklidku doklusal na lajnu a bum ho. Trefil z první. To se mu loni podařilo tak jednou za sezonu. Snad tedy nemá vybráno. Krupiq byl o cca 0,6 pomalejší. Výsledek 16,67 při prvním terči 16,08. Na zelenou dobrý čas.
Do odjezdu už byly očekávané 3 body a tak jsme jeli domů v poklidku. Až druhý den jsme se dozvěděli že ještě bodíky přibyly. Prý jich ze Závišic bude nakonec 6.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>