Nové slavnostní obleky pořízeny z dotace MSK

V roce 2020 jsme požádali a následně i obdrželi dotaci z programu pro hasiče zřízeného MSK.logo MSK

Účelem bylo pořízení slavnostních uniforem zejména pro mladší aktivní členy. Přes problémy s covidem se projekt podařilo realizovat.

Žádost byla podána a nejprve jsme byli zařazeni mezi náhradní projekty. Poté jsme se posunuli mezi schválené a podpořené. Ovšem pak zaúřadoval šotek nebo česká pošta. Nevím jistě jaká byla na obálce s potvrzenou smlouvou adresa, ovšem podle neoficiální informace ji pošta dodala na adresu SDH Lubina I. Kde pochopitelně o ničem nevěděli a odmítli to převzít. Napodruhé se dostala do správných rukou. Ovšem to už úřadoval covid 19 a vládní opatření proti jeho šíření zavřely obchody. Prodejce, a zároveň výrobce, doporučený SDH Mniší preferoval vyzkoušení obleků na prodejně. Podle domácího měření je prý velká pravděpodobnost, že by oblek neseděl. Naštěstí se před vánoci situace dočasně zlepšila a mohli jsme po skupinách obleky vyzkoušet a zakoupit. Dokonce byly o nějakou tu stovku levnější než původně předpokládaný dodavatel. Následně byly objednány košile a doplňky. S většinou není problém, skladové položky, pouze vyšívané domovenky jsou pochopitelně na objednávku. Covidová situace však stejně neumožňuje konání žádných akci na kterých by jsme uniformy nosili. Bohužel ani nemůžeme udělat hromadné foto. A ještě jedna akce nás čeká. Školení mladých členů v technice vázání uzlu na vázance. Tento uzel ve směrnici pro žáky ani dorost není :-) . Pro některé je to první setkání s tímto doplňkem. Také nás čeká škola šití – než se všechny náležitosti přišijí na místo určení, budou mít někteří rozpíchané prsty. Sice by mohly pomoci maminky, ale hasič musí zvládnout vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>