Průběh a výsledky soutěže žáků a dorostu 2016

logo koprivniceV sobotu 30. 4. 2016 proběhla soutěž žáků a dorostu. Více a výsledky v článku.

Přihlášky do letošního Floriánka překonaly všechny rekordy. 17 starších a 17 mladších družstev znamenalo velmi dobrý základ pro překonání počtu družstev na naší soutěži. Přestože nedorazili všichni Floriánkovi, účastnilo se soutěže rekordních 42 družstev (22 mladších a 20 starších). Naštěstí jsme si včas spočetli družstva a rovnou zařizovali druhou základnu a káď. Děkuji tímto sborům Mniší a Lubina I.
U dorostů se absolutně nevědělo, kolik se jich přihlásí. Stovky nejsou nejatraktivnější disciplína, ale družstev je jako šafránu, takže je to jediná možnost jak dorostence zapojit do jiné soutěže než je okresní kolo. Nakonec se dorostenců sešlo celkem 30 a kromě mladších hochů vždy nejméně 4 na kategorii. Na první pokus a svatbu v Lubojatech solidní počet.
Počasí tentokrát nestrašilo deštěm, zato mrazem. Při přípravě byla na trávě jinovatka. Ale do příjezdu družstev bylo vše OK. Nezbytné procedůry jako přihlášení, nástup, porada vedoucích a pod dozorem tradičních rozhodčích, Dušan Baďura a Rosťa Štěpán, se mohlo začít.
Podle nepsaného pravidla začínají domácí. Proto první odstartovali domácí mladší svůj pokus na útoku. Čas 20,75 nakonec stačil na 5 místo. Následovaly další více či méně podařené pokusy. Pod dvacet se dostali jen Lubojaty 18,694 a Mniší A 17,51. Třetí Hájov A už měl 20,586. Naopak někteří přípravkou doplnění bojovali i minutu.
Zároveň se rozeběhly dvojice. Zde se nejlépe vedlo mladším z Tísku, kteří by se časem 66,83 neztratili ani mezi staršími. Na druhého mladšího měli náskok 10s, ovšem přineslo to jen jeden bod rozdílu pořadí. Domácí si připsali k času 82,89 ještě desítku trestných bodů a obsadili tak desáté místo v kategorii. Rekordmany druhého konce bylo družstvo ze Ženklavy se 70TB a zdatně jim konkurovaly Olbramice s také 70TB jen o něco rychlejší.
Součty vyšly nejlépe Lubojatům které získaly 4 body před Mniším A a Hájovem A. Oba zhodně 6 bodů a Mniší lepší útok. Domácí s 15ti body skončili na pátém místě.
Díky dvěma základnám probíhaly útoky současně. Mezi staršími začaly Lubojaty. A začaly festival nepodařených pokusů. Čas 21,478 je hluboko pod jejich možnosti. Jen díky dalším, ještě horším, nepodarkům jim stačil na 5 místo v disciplíně. Dařilo se domácím. Tedy relativně. Jako první se dostali pod 20s a časem 19,424 nakonec brali druhé místo. Nejlepší čas u starších předvedlo Mniší B 18,538.
Jak se na útocích nedařilo, na dvojicích bylo vidět několik velmi pěkných časů. Hned 4 družstva se dostala pod minutu. Nejlepší Tísek měl 54,63s, druhá Lubina 59,93s, třetí Mniší A 59,94s a čtvrté Lubojaty 59,99s. Na druhém konci Ženklava B 196,33 včetně 100! TB. To se jen tak nevidí a ještě prý rozhodčí mhouřili oči jako kocouři na poledním sluníčku.
V součtech získali domácí 4 body a zvítězili před Lubojaty 9 a Mniším B 10bodů.
Po skončení dvojic začali dorosti. Nejprve starší kategorie kde bylo zhodně po 4 účastníky. Starší dorky vyhrála Šablaturová Karolína z Trojanovic časem 20,2 a mezi hochy byl nejlepší Kafka Michal z Hájova časem 22,58. Domácí Darina Hubeňáková byla po zranění na loňském okrese čtvrtá a přesvědčila se že koleno ještě není 100% a kdoví zda bude. David, pro jistotu(ze strachu o ego), start odmítl.
Střední dorost byl lépe obsazený. Hochů bylo 6 a nejlepší Radek Pieš z Veřovic měl čas 20,69. Domácí Tadeáš Kalina 23,49 a byl na 5 místě. Dívek bylo také šest a vítězná Nohlová Daniela z Tísku měla čas 19,66s – nejlepší čas dne. Domácí Denisa Glogarová a Karolína Mikesková skončily na 4 a 5 místě.
Mladší hoši se sešli jen dva a lepší čas měl domácí Adam Žídek 23,43. Dívek bylo naopak hodně. Na startovce 8, ovšem domácí Dana Huvarová nenastoupila, že spěchá připravovat cosi. Stejně nakonec byla na místě skoro do konce a pokusy by stihla. Nejlepší byla Krayzlová Michaela z Tísku časem 21,08. Na medaili dosáhla i Nikola Plandorová, časem 23,32 byla třetí.
Pokud se soutěž dorostu podaří zopakovat doufám že příště se více sborů chytne za nos a tuto často opomíjenou kategorii začne budovat a počty dorostenců v okrese porostou. Pak můžeme uvažovat i o soutěži družstev.

Soutěž byla podpořena dotací města kopřivnice logo koprivnice
logo zdraveho mesta

Výsledky soutěže:
Lubina 2016 mladší
Lubina 2016 starší
Výsledky soutěže jednotlivců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>