100 let republiky

Dne 27.10. 2018 proběhne v Lubině oslava 100 let od vzniku republiky. Organizátory jsou skauti a další spolky z Lubiny.

Program oslav:
Pátek 26.10. skautská vatra u křížku na Velové

Sobota 27.10.
od 13 hod Položení věnce u pomníku padlých z první světové války na místním hřbitově. Poté průvod od kostela ke Katolickému domu. Průvodu se budou účastnit členové lubinských spolků v uniformách i bez a účastnit se mohou i další občané včetně dětí. Sraz účastníků průvodu v 12:30 před kostelem. Průvod bude doprovázen dechovou hudbou. Trasa od kostela kolem fary k „pavilonu“, dolů k hasičárně ve Větřkovicích a dále ke Katolickému domu.

Cca 13:30 park před katolickým domem
odhalení opraveného památníku v parku za účasti představitelů města.
Následuje vystoupení skupiny Pramínky, proložené vystoupením dětí místní ZŠ, MŠ a mladých hasičů.
Po celé odpoledne bude v Katolickém domě probíhat výstava historie spolků a obce.
U Katolického domu bude zajištěno občerstvení v podobě guláše, grilovaného masa,koláčů, párků v rohlíku, piva, horkého vína i destilátů.
Pro případ nepříznivého počasí budou připraveny stany.
Předpokládáné ukončení programu cca 17 hod.

Od 19:18 proběhne v Katolickém domě zábava v prvorepublikovém duchu. Hraje kapela Ypsilon, dobové kostýmy vítány. Vstupné 100Kč

Více na stránkách lubinských skautů výročí 100 let republiky
Nebo na facebooku