2017-Okres Plamen

Tradičně v Lubojatech proběhlo 13.5. okresní kolo hry plamen.

Za Lubinu nastoupilo už podruhé jen družstvo starších. Mladší se opět nesešli. Někteří jsou nemocní a jindy rodičové zapomněli a odjeli na celý víkend. Starší byli v plné síle a opět je doplnila Tonička.
Zavřený, opravovaný, most trochu komplikuje dopravu, ale do Lubojat se dá jet „normálně“ přes Příbor. Kromě mladších chyběli i vedoucí. Radka čekalo slavnostní uvedení mezi profíky a Petru čekají důležité zkoušky. Pozici vedoucího si tak zopakoval Pavel. Naštěstí měl na starost jen starší, které prakticky nebylo třeba hlídat ani složitě doučovat co mají dělat. Stačilo je dovést k disciplíně a říci „postavte se kam máte a dělejte co umíte“. Kdo co dělá si družstvo rozhodlo samo, respektive s Petrou, na posledním cvičení. Takže Pavel mohl ještě fungovat jako sčítací komise. Což je rarita která se na okrese hned tak nevidí. K tomu nebyl k dispozici počítač a vše vyhodnocoval po staru z hlavy. Ještě že bylo jen 7 a 7 družstev.
Naši začali štafetou CTIF a na mokré trávě zaběhli 99,8. Bylo to bez větších chyb a hlavně bez trestů. Stačilo to na 4 místo. Na lepší by každý musel ubrat vteřinu.
Pokračovalo se štafetou dvojic. Pětice s motačem Dankou zaběhla čas na úrovni tréninku 62,87 bez trestu. Druhá hlídka měla čas 87 a 10 za dotyk kužele. Ovšem 3 družstva šly pod 60 a na naše zbylo opět 4 místo.
Pak se čekalo na jídlo. Tradiční Lubojatský řízek a fronta až ven.
Následovala disciplína útok CTIF. To už se krystalizoval výsledek kdy se na naše průběžné 4 místo tlačil Hájov (2x třetí v prvních dvou disciplínach ale horší podzim). Ovšem útok CTIF se nám tradičně daří. Přestože jednotné proudničky dost prášily, nemuselo se dolévat a čas 86 zhoršovalo pouze 10TB za jedno utopení na příkopu. Lepší byly pouze Lubojaty. Na Hájov získali 3 body.
Končilo se útokem a první pokus byl podobný tomu z ORM. Oba proudaři mířili k jednomu terči a pak ne a ne zhodit. Proudnice opět prášily a jsou zralé na reklamaci. Nakonec terče povolily ovšem v čase 68. Na druhý pokus jsme si půjčili proudnice a spolu se zlepšeným výkonem proudařů to vyneslo čas 20,5. Trochu slabší to tentokrát bylo vzadu, poněkud brzo bylo ukončeno sání. To stačilo na 5 místo. Hájovu čas 16,1 jen na 4 místo.
V součtu s podzimem získali naši 29 bodů a obsadili 4 místo. Na bednu chybělo 10 bodů.
Nakonec proběhla ještě disciplína 60m překážek – jednotlivci. Za nás si Adam nejlepším pokusem dne 13,8 vyběhl dvojku výkonnostní třídu. Napodobila ho Nikola také s dvojkou. Nele se nedařilo a Danka která by ještě měla šanci nestartovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>