Ples 2017

4. 2. 2017 Proběhl tradiční hasičský ples

Ples je vždy první velkou akcí našeho sboru v každém roce. Když na listopadové schůzi výboru byla vytažena poslední pozvánka, ťukali si všichni na čelo – ještě nejsou Vánoce a už se straší plesem. Jenže tiskárna nečeká a pozvánky a ples musí být zadány s předstihem.
No v lednu to začalo – kdo roznese pozvánky a tím si pokazí „játra“ přemírou především domácí pálenky? Co budeme mít na jídlo a kdo ho připraví a vydá?
Zdá se, že zajištění sponzorů, klobásníků a jednohubek má své stabilní aktéry. Případné sponzory obejde Jarda Durček a získá co nejvíce dárků nebo peněz. Klobásníky už také několik let zajišťuje Jirka Matula. Jednohubky má starosti už více let, teď už bývalá vedoucí a pomáhají starší žáci, dorost a pár dalších mladších členů. Po loňském přebytku, se pro letošek snížil požadavek na počet. No a taky o jídlo se už zase postará Matula Pavel s rodinou.

Jinak to vypadalo jako vždy – udělám, ale mám málo času. To slyšel starosta skoro pořád. Ještě že máme super nečlenky, které vždy pomohou. Pro letošek nebylo možné využít služeb tradičních dvou mladších členů – Radek má směnu a Lukáš dlouhodobě studuje v zahraničí. Naštěstí se chytli Dave, Orky a dorostenci Adam s Tadeášem. Náhle taky vypadl jednatel Michálek, který vážně onemocněl a čeká ho operace.
No pozvánky byly nakonec rozneseny a úspěšně – výtěžek byl ještě o něco vyšší než vloni. Zdá se, že lidi radši dají radši tzv. na vstupné a pak večer prosedí u televize, protože jim vadí hudba, termín konání, nemají šaty či je právě jen nepříjemné počasí.
V sobotu se sešla základní sestava ráno v katolickém domě a byli všichni zvědaví na změny v sále a tělocvičně. Především tato doznala nejvíce změn – už to není tradiční tělocvična, ale salónek a má o pár míst u stolů míň. Při poklesu návštěvnosti to nakonec nevadilo. Jen počty židlí u stolů jsou trochu nelogické – na ples se chodí většinou v páru a tak 7 židlí u většiny stolů je nevhodný počet. No začaly různé přesuny – tady se podle přihlášených návštěvníků přidalo, jinde se ubralo. Stoly se ozdobily malými kytičkami, lístky s čísly pro snadnější hledání a přáníčky dobré nálady s rezervací. Do kytiček nachystaly Petra s Darčou zápichy s obrázkem hasiče a dráčka – milé připomenutí, že se koná hasičský ples.
Večer se nejdříve dostavili obsluhující členové – v nažehlených uniformách – pak Pavel s Věrkou dovezli menáž, mezitím přijeli i Apači, což je hudební skupina. Narazila se první bečka piva a už se jen čekalo na hosty. No scházeli se, jako kdyby se jim nechtělo (kdysi se říkalo, že přijdou, až po „pokludě“ domácího zvířectva), ale dnes se asi nehodí, aby se přišlo mezi prvními. Také na taneční parket se nikdo nehrnul, nejdřív si museli zajistit nějaký ten nátisk v pekle. Postupně, jak se zvyšoval počet vypitých piv a lahví alkoholu, se přece jen začalo i tančit. Při té hodně hlasité hudbě, nebylo občas poznat, co mají tančit, zda je to polka nebo něco latinského. Také večeře se prodávaly jen pomalu a vypadalo to, že hodně zbude. Čeho ale bylo málo, byl jeden druh alkoholu – ten tekl proudem, tak vytrvalým, že musel starosta pro další příděl do obchodu.
V dobré náladě pak utíkaly hodiny nějak rychleji. Postupně docházely některé značky alkoholu i pivo, tak jsme byli rádi, že už je po půlnoci. Jen to jídlo jaksi nešlo, no obsluhující budou mít nedělní oběd. Ve dvě hodiny po půlnoci zazněla poslední série hudby a začalo se s úklidem. Co bylo naše, schovat do krabic a nachystat k rannímu odvozu do hasičárny, zkontrolovat, zda někdo nespí v temných koutech sálu a hurá domů. Vždyť už v osm ráno si dovozce přijede pro zbytek proviantu, a kdyby nebylo beček od piva, stačilo by mu osobní auto. Vypilo se téměř vše. Ještě rozdělit zbytek jídla a dohodnout vyúčtování na pátek 10. a konečně si jít pořádně odpočinout. No zdá se, že jsme si na další naši činnost vydělali nějakou tu korunku. Dík patří všem, co si dnešek odpracovali pro dobro sboru.
A tak už jen připomínka, že další ples bude 27. 1. 2018 v Katolickém domě, ale se změnou hudby – po osmi letech Apače vyměníme za novou hudbu.

Sponzoři plesu:
JAP STAV MORAVA
PNEUSERVIS HOLUB
AUTO-MOTO SOBOTÍK
ECORRA
PNEUSERVIS KOSTELNÍK
FAVEA
SLUMEKO
PNEUSERVIS MC PNEU
KADEŘNICTVÍ BOHÁČOVÁ
SKARAB
HUKVALDSKÉ PIVO
BEMPO
RESTAURACE JEHLAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>